Pensjonat w Sudetach Villa Greta – Magia tradycji

Villa Greta to pensjonat, gospodarstwo agroturystyczne w Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. Nasz rodzinny pensjonat położony jest w niewielkiej wiosce Dobków, w gminie Świerzawa, powiecie Złotoryja, 24km od Jeleniej Góry, 39km od Legnicy. Jest to 130-letni odrestaurowany dom , w którym znajduje się 9 pokoi gościnnych. Każdy z pokoi ma swój odrębny wizerunek ale wszystkie z nich łączy wysoki standard wyposażenia i utrzymania. Udało nam sie połączyć tradycję z nowoczesnością. Wszystkie pokoje w gospodarstwie agroturystycznym Villa Greta posiadają łazienki.
Góry Kaczawskie to doskonała baza wypadowa do zwiedzania całych Sudetów Zachodnich, oraz Zachodniej części Dolnego Śląska. W promieniu do 45km od Dobkowa leżą:
Rudawy Janowickie z Sokolikami, bazyliką w Krzeszowie, Kolorowymi Jeziorkami,
Góry Izerskie z uzdrowiskami w Świeradowie, wysokogórskimi torfowiskami w Dolinie Izery, trasami narciarzy biegowych w Jakuszycach,
Karkonosze ze Szklarska Porębą, Karpaczem i kościółkiem Wang, Śnieżką i Szrenicą oraz trasami narciarskimi zimą
Kotlina Jeleniogórska z odrestaurowanym jeleniogórskim Rynkiem, Muzeum Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Mysłakowicach, Parkiem Krajobrazowym Doliny Bobru, Zaporą Pilchowicką i Wieżą Rycerska w Siedlęcinie.

Same Góry Kaczawskie są regionem bardzo bogatym zarówno dla miłośników historii i kulury, jak i przyrody. W promieniu 20 km od agroturystyki w Dobkowie znajdują się: jeden z cenniejszym w Polsce zabytków romańskich kościół św. Jana i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie, wpisany na listę zabytków UNESCO Kościół Pokoju w Świdnicy, średniowieczne zamki w Lipie, Świnach, i Bolkowie i nieco dalej na Pogórzu Kaczawskim Zamek Grodziec.
Cenne obiekty przyrodnicze z Gór Kaczawskich zwanych Kraina Wygasłych Wulkanów: wygasłe wulkany: Ostrzyca Proboszczowicka, Wilcza Góra, Grodziec, Czartowska Skała, skalne organy: Wielisławskie w Sędziszowej i myśliborskie w Myśliborzu, no i przede wszystkim miejsca położone z dala od masowego ruchu turystycznego, mało znane, dzikie i piękne.
Miejscowość Dobków zaprasza do czterech małych, rodzinnych warsztatów ceramicznych, w których starymi metodami wyrabiana jest ceramika użytkowa i ozdobna. Artyści z Dobkowa mają już wyrobioną markę. Ich prace staja się rozpoznawalne w świecie artystów ceramików. Oprócz tego w Dobkowie można odwiedzić kilka pasiek i zkupić produkty pszczele z Regionu dziewiczo czystego, wolnego od zanieczyszczeń przemysłowych i intensywnej gospodarki rolniczej.
Zapraszamy rodziny z dziećmi. Zarówno pokoje w Villi Greta jak i oferta wsi Dobków i Gór Kaczawskich jest dla rodzin z dziećmi bardzo atrakcyjna. W naszym regionie można spędzić naprawdę udane wakacje, wczasy czy urlop.

Zobacz: http://www.villagreta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *